LINE-UP

18.00

 THE ROX

19.00

VLTAVA

20.30

VLADIVOJNA TEPE A ZÁŘÍ

22.30

DAVID KOLLER

DAVID KOLLER


Frontman, zpěvák, bubeník a autor klasických hitů českého bigbítu, kterého si fanoušci nejvíc užívají spolu s rockovou Lucií již od roku 1987. Známe jej i z Jasné Páky, Žentouru, Blue Effectu, Pusy, Kollerbandu nebo skvělého dětského bigbítu Kašpárek v rohlíku. Jako hudební producent stojí za počiny Koistinen, Alice, PlexisOskara Petra, Walk Choc Icei Lucie Bílé, je vyhledávaným hostem řady kapel a interpretů, mj. Pražský Výběr, Hudba Praha, Richard Müller, ad. Společně s Michalem Dvořákem složili hudbu k filmu Amerika, Poslední přesun a Mrtvej brouk, zahrál si i ve filmech Pražákům, těm je tu hej nebo Akumulátor 1. Společně s výtvarníkem Davidem Černým a filmařkou Alicí Nellis vybudovali kulturní centrum MeetFactory. Na Bushfestu zahraje v sestavě David Koller – zpěv, bicí, kytary; Marek Minárik – basa; Adam Koller – bicí; Michal Pelant – kytara, zpěv; Matěj Belko – klávesy, kytara, zpěv; Vít Halška – perkuse
Více na https://www.davidkoller.cz/

VLTAVA

Vltava je považována za jednu z nejoriginálnějších kapel na české hudební scéně.

Toto přízvisko si vysloužila nejen neobvyklou poetikou mnohoznačných textů, ale také svým zcela nezaměnitelným hudebním stylem, který dokonale souzní s charismatickým hlasem zpěváka, kytaristy, básníka a herce Roberta Nebřenského. Produkci Vltavy nejstručněji vystihuje slogan „Česká poezie – světová hudba“. Koncerty skupiny jsou proslulé uvolněnou atmosférou, prostorem pro improvizaci a skvělými instrumentálními výkony. Aktuálně nabídne Vltava program „Náklad štěstí“ u příležitosti vydání stejnojmenného reedičního boxu všech řadových CD skupiny a novinkového alba raritních nahrávek „Diamantové boty ve dvířkách kamen“. Objeví se v něm skladby, které z pódia dlouho nebo dosud nikdy nezazněly. Během koncertu dojde na minulost, přítomnost i budoucnost. Kromě raritních písní z dávných dob a známých hitů ze všech období existence budou představeny také novinky z připravovaného alba „Spass muss immer sein“. Dle varování kapelníka Roberta Nebřenského „…svět, vytvořený v „Nákladu štěstí“, poskytuje již dostatečný prostor pro kvalitní život pouze v něm.“ Upozorňuje tak na riziko potíží při pokusech o návrat do běžné reality.

Sestava:

Robert Nebřenský – zpěv, kytary

František Svačina – klávesy, akordeon

Tomáš Uhlík – baskytara

Ondřej Klímek – dechové nástroje

Ondřej Pomajsl – bicí

Oficiální stránky:
https://www.hudebniskupinavltava.cz

VLADIVOJNA TEPE A ZÁŘÍ

Vladivojna La Chia, zpěvačka, skladatelka, textařka a producentka a výtvarnice, přichází se svou novou kapelou Tepe a září. Její obdivuhodný stylový záběr od alternativy, heavy metalu, elektroniky, rocku, folku i klasické hudby známe z jejích dosud 15-ti vydaných alb. Je též mimořádně plodnou autorkou filmové a scénické hudby (mj. Nevinnost, 8 hlav šílenství, Až po uši), textařkou a autorkou vlastních rozhlasových pořadů (mj. Rádio Dada na ČRo Vltava) a hudební producentkou ve svém studiu Mrtvola. Nová kapela Tepe a září vychází z nedávno vydaného a kritikou ceněného alba s nezvykle klidnou a intimní kolekcí Tam v hluboké tmě tepe a září s autorčinými erotickými grafikami a kresbami s podporou Galerie hlavního města Prahy. Nejnovější elektromantický program v dráždivém groovu zazní v podání Vladivojna La Chia – zpěv, kytara; Karolína Šustová – klávesy; Tereza Čepková – baskytara; Jan Horváth – elektronické bicí.
Více na https://www.vladivojna.com/

THE ROX

Nejmladší mladou krev českého bigbítu na Bushfestu reprezentují buštěhradské rockové kvinteto The Rox, které vzniklo v roce 2021 na ZUŠ Buštěhrad. Mladé dámy a pánové ve složení  Rozárie Kuchařová a Sára Dudková – zpěv, Vít Masopust – saxofon, Jan Javorček – el. klávesy, Marian Fila – elektrická kytara,  Josef Koubek – baskytara a Matyáš Müller – bicí zahrají klasický rockový repertoár Doors, Supertramp, Deep Purple a Beatles.

Více na www.zusbustehrad.cz